eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 12
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 484
Ogólnie odwiedzin: 15,483,599
Dzisiaj odsłon: 487
Ogólnie odsłon: 20,507,557

Partnerzy
gry

Google cofnie nas w czasiedodał Admin
2006-09-06 16:37:35
Newsy ze świata programówNowa usługa Google umożliwi internautom przeszukiwanie archiwów prasowych, w których zebrane są materiały nawet sprzed ponad 200 lat. Pomysł powinien spodobać sie szczególnie miłośnikom historii.

Za pomocą usługi o nazwie Google News Archive Search użytkownik wyszukiwarki będzie mógł odnaleźć stare materiały prasowe i zapoznać się z ich fragmentami. Jeśli zechce je przeczytać w całości, zostanie odesłany na strony, która przechowuje wybrane treści. Archiwum może okazać się płatne.

Usługa pozwoli również na stworzenie chronologicznego wykazu artykułów na dany temat. Dzięki temu internauta będzie w stanie prześledzić historię danego wydarzenia i to, jak zmieniał sie punkt widzenia w zależności od czasów. Służy do tego opcja "Show Timeline", którą zobaczymy po lewej stronie wyników wyszukiwania. Istnieje również możliwość wyszukiwania wśród artykułów konkretnego wydawcy.


Wiadomo już, że w ramach Google News Archive Search dostępne będą teksty takich wydawców, jak The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, Time magazine, czy Guardian Unlimited . Niektórzy z tych wydawców podobno od kilku lat naciskali na Google, aby uruchomiło taką usługę. Nie ma wątpliwości co do tego, że może ona znacznie zwiększyć ich przychody z udostępniania archiwów.

Magazyn Time umożliwi darmowy dostęp do swoich archiwów przez Google, do roku 1923. New York Times ma oferować materiały do roku 1981, a rok później nawet do 1850. Za pomocą usługi da się znaleźć nawet materiały datowane na początek XVIII stulecia.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3669 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane