eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 178
Ogólnie odwiedzin: 15,574,473
Dzisiaj odsłon: 185
Ogólnie odsłon: 20,601,871

Partnerzy
gry

Komunikator Yahoo przechodzi do przeglądarkidodał Admin
2007-05-04 15:32:59
Newsy ze świata programówFirma Yahoo Inc. przygotowała nową wersję swojego komunikatora działającą w przeglądarce. Dzięki temu drugi pod względem popularności komunikator na świecie ma być bardziej użyteczny dla użytkowników kafejek internetowych i dla tych, którzy mają ograniczone możliwości korzystania z komunikatorów w pracy.

Wersja beta działającego w przeglądarce komunikatora Yahoo jest dostępna pod adresem webmessenger.yahoo.com. Powinna bez problemu uruchamiać się w najpopularniejszych przeglądarkach takich jak Internet Explorer, Firefox, Safari oraz Opera.

Webowy Yahoo Messenger podobnie jak jego desktopowa wersja udostępnia możliwość łączenia się z użytkownikami komunikatora Microsoftu (Windows Live Messenger). Nie posiada natomiast funkcji wideokonferencji oraz VoIP. Charakterystycznymi dla niego cechami są: możliwość zapisania rozmowy na serwerach Yahoo oraz organizowanie rozmów w jednym oknie, w postaci kart z zakładkami.

Taki komunikator jest adresowany do dwóch grup klientów. Przede wszystkim będzie on wygodny dla użytkowników w krajach rozwijających się, gdzie nadal bardzo częste jest korzystanie z internetu w kafejkach internetowych. Warto dodać, że w wielu z tych krajów (np. w Indiach, Wietnamie i na Filipinach) komunikator Yahoo jest bardzo popularny.


Drugą grupą osób korzystających z webowego komunikatora będą użytkownicy sieci korporacyjnych, w których zablokowano możliwość korzystania z komunikatorów. Dla działającego w przeglądarce Yahoo Messengera nie będzie miało znaczenia zablokowanie portu, przez który program kliencki komunikuje się z Siecią.

Komunikator działający w przeglądarce sam w sobie nie jest nowością. Taki produkt udostępniły już firmy AOL i Microsoft, a konkurencyjny Google Talk został osadzony w kliencie poczty Gmail. Dużą popularność zdobyła również witryna Meebo.com, która umożliwia korzystanie z kilku komunikatorów. Komentatorzy zwracają jednak uwagę na to, że udostępnienie takiego komunikatora przez Yahoo otwiera tej firmie drogę do integracji narzędzi komunikacyjnych z serwisami społecznościowymi.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2747 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

blast (IP: 83.30.21.*) dnia 2006-08-15 16:28:16 napisał:
Mi to i tak nie tobi znaczenia, bo ta vista ma za du?e wymagania ;p


Redakcja vortalu Dobre i darmowe programy, instalki, gry do pobrania, download, antywirusy nie odpowiada za treść zamieszczanych komentarzy.
 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane