eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 270
Ogólnie odwiedzin: 15,526,637
Dzisiaj odsłon: 288
Ogólnie odsłon: 20,551,887

Partnerzy
gry

Microsoft połknie Yahoo?dodał Admin
2007-05-06 10:22:52
Newsy ze świata programówW obliczu coraz większej dominacji wyszukiwarki Google na rynku reklamowym, Microsoft ponownie rozważa opcję przejęcia swego konkurenta Yahoo! Pozwoliłoby to koncernowi z Redmond wzmocnić swą słabą pozycję na internetowym rynku.

Kupienie przez Google firmy reklamowej DoubleClick w zeszłym miesiącu dodatkowo pogłębiło przepaść między najpopularniejszą wyszukiwarką a jej konkurentami. Kolejna przegrana na tym polu najwyraźniej skłoniła Microsoft do odświeżenia swych wcześniejszych planów.

Już kilka miesięcy temu koncern prowadził z Yahoo! rozmowy na temat przejęcia portalu, bądź formy ścisłej współpracy między obiema firmami. Negocjacje jednak nie zakończyły się wówczas niczym konkretnym - słabość konkurentów nadal wykorzystywał Google, wzmacniając swą pozycję w poszczególnych segmentach internetu.

Na rynku internetowej reklamy Microsoft pozostaje dziś praktycznie poza rozgrywką, zmieniłoby się to z pewnością w momencie przejęcia drugiej pod względem popularności wyszukiwarki.

Jak donosi New York Post, który pierwszy poinformował o ponownych planach kupienia Yahoo! przez Microsoft, giełdowa wartość portalu oceniana jest dzisiaj na około 50 miliardów dolarów.

Na razie obie firmy nie chcą komentować doniesień prasowych. Pewne jest tylko to, że zarówno w Redmond jak i w Sunnyvale brakuje pomysłu na to, jak przeciwstawić się ciągle rosnącemu Google. Czy fuzja konkurentów zmieniłaby ten stan rzeczy, pozostaje kwestią otwartą.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2377 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane