eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 424
Ogólnie odwiedzin: 15,483,539
Dzisiaj odsłon: 427
Ogólnie odsłon: 20,507,497

Partnerzy
gry

Klucze do więzienia na... aukcjidodał Admin
2007-05-11 13:00:30
Newsy ze świata programówStanowe więzienie Anamosa w stanie Iowa wydało 6 tysięcy dolarów na nowe zamki. Wszystko dlatego, że na jednej z aukcji na portalu eBay można było nabyć klucze do tego właśnie więzienia.

W jaki sposób klucze znalazły się poza zakładem penitencjarnym? Władze więzienia pozwoliły kiedyś swemu pracownikowi wynosić klucze do domu. Człowiek ten w 1974 roku przeszedł na emeryturę, nie oddając kluczy. Wkrótce potem zmarł. Jego żona dołączyła do niego jakiś czas temu. Po jej śmierci cały ich majątek został wystawiony na aukcję. Wśród przedmiotów znalazły się prawdopodobnie klucze do więzienia.

Władze więzienia są zdziwione całą sprawą. Nie mogą potwierdzić, czy wystawione na aukcji klucze faktycznie pasują do więziennych zamków. Zapewniają jednak, że są one zmieniane systematycznie. Problem jednak w tym, że nie wiadomo, czy zamki, do których klucze zakupiono na aukcji, zostały wymienione od lat 70-tych.

W zakładzie karnym Anamosa przebywa obecnie prawie 1300 więźniów, skazanych głównie za ciężkie przestępstwa. Stanowe władze penitencjarne podkreślają, że zagrożenie dla bezpieczeństwa było małe, a zamki wymieniono na wszelki wypadek.

Po tym, jak na aukcjach można było nabyć pałac królewski w Oslo, całe miejscowości, prawo do nieśmiertelności czy udziały w przyszłej karierze, zakup kluczy do więzienia nie wydaje się być wcale taki dziwny.

Źródło inormacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2540 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane