eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 270
Ogólnie odwiedzin: 15,574,565
Dzisiaj odsłon: 277
Ogólnie odsłon: 20,601,963

Partnerzy
gry

Google policzy spojrzenia na reklamy?dodał Admin
2007-05-11 13:01:20
Newsy ze świata programówFirma umie już doskonale zliczyć kliknięcia w reklamy w internecie, a teraz ma do dyspozycji technologię, która może pełnić podobną funkcję w tzw. "realu". Internetowy gigant pokazał system potrafiący zliczać spojrzenia na reklamowe plakaty. Sprzęt zwany Eyebox to technologia opracowana przez firmę Xuuk. Sprzęt umożliwiać ma wykrywanie częstotliwości spojrzeń na reklamy i produkty (na sklepowych półkach). Spojrzenia mogą być zliczane w sposób podobny do sumowania kliknięć w treści reklamowe w internecie.

Eyebox to niewielka kamera otoczona baterią diod emitujących światło podczerwone, komunikująca się z komputerem przez port USB. Oprogramowanie pracujące w połączonym z kamerą komputerze potrafi zidentyfikować osoby patrzące w kamerę dzięki efektowi tzw. "czerwonych oczu". Powstaje on w momencie, w którym dana osoba patrzy bezpośrednio w kamerę (umieszczoną w pobliżu reklamy czy produktu). Zastosowanie podczerwieni pozwalać ma na przeprowadzanie badania bez "niepokojenia" klienta. Reklamy opłacane "per click" mogą niebawem zyskać konkurencję zliczaną "per look" ;).

Serwis EETimes.com wspomina, że laboratoryjne urządzenia tego typu mają wiele ograniczeń, w tym cenę. Mogą one kosztować około 25 tys. dolarów i działać przy ograniczonej odległości od patrzących osób (mniej niż metr). Tymczasem rozwiązanie Xuuk może podobno działać nawet przy odległości około 10 metrów od patrzącego, nie wymaga też indywidualnej kalibracji, a zliczane osoby mogą pozostawać w ruchu. Stronę produktu Xuuk można znaleźć tutaj.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2473 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane