eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 198
Ogólnie odwiedzin: 15,574,493
Dzisiaj odsłon: 205
Ogólnie odsłon: 20,601,891

Partnerzy
gry

Microsoft pozwany za zbyt mało DRM?dodał Admin
2007-05-13 09:34:10
Newsy ze świata programówMedia Rights Technologies zamierza oskarżyć Microsoft, Adobe, Real oraz Apple o niewystarczającą implementację technologii DRM.

"Te cztery przedsiębiorstwa są współnie odpowiedialne za 98% rynku odtwarzaczy multimedialnych; CNN, NPR, Clear Channel, MySpace, Yahoo oraz YouTube używają tego oprogramowania do nielegalnego rozprowadzania chronionych prawem autorskim treści" - oświadczył CEO MRT, Hank Risan - "Chcemy, aby za to odpowiedzieli. Czas pozywania szarych użytkowników już się skończył".

Głównym punktem oskarżenia jest możliwość używania odtwarzaczy dostarczanych przez wymieniowe wyżej korporacje do odbierania i przechwytywania niezabezpieczonych DRM przekazów strumieniowych w Internecie. MTR uważa, że na podstawie Digital Millennium Copyright Act odtwarzacze powinny być wyposażone w rozwiązanie uniemożliwiające tego typu praktyki.

Co ciekawe, Media Rights Technologies jasno wskazuje, z jakiego zabezpieczenia powinny skorzystać korporacje: "X1 SeCure Recording Control". Rozwiązanie to zostało opracowane przez... MTR. Korporacja grozi, że w wypadku niespełnienia jego żądań będize domagać się w sądzie odszkodowania w wysokości od 200 do 2500 dolarów "za każdy produkt dystrybuowany bądź sprzedawany.

MTR podpiera swoje żadania wynikami przeprowadzonych przez siebie analiz: twierdzi w nich, że przechwytywanie transmisji strumieniowych jest aktualnie większym zagrożeniem dla branży niż programy p2p, przynosząc producentom straty w wysokości od 20 do 50 miliardów dolarów rocznie.

Źródło informacji: ITbiznes.pl


 
odsłon: 2416 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane