eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 235
Ogólnie odwiedzin: 15,526,602
Dzisiaj odsłon: 252
Ogólnie odsłon: 20,551,851

Partnerzy
gry

Google bardziej uniwersalniedodał Admin
2007-05-18 13:41:55
Newsy ze świata programówLider rynku internetowych wyszukiwarek pracuje stale nad ulepszaniem swojego narzędzia. Najnowszym usprawnieniem ma być prezentacja na głównej stronie, wśród wyników oferowanych przez system na zadane zapytanie, także materiałów wideo, fotografii, książek oraz innych treści, wcześniej prezentowanych w oddzielnych kategoriach.

Yahoo! wspomina tu o pewnym przykładzie, na zapytanie "I have a dream", które prócz typowych linków do stron wyszukanych przez Google, wyświetla na głównej odnośnik do powiązanych nagrań wideo przedstawiających słynne wystąpienie Martina Luthera Kinga z 1963 roku. Serwis ma prezentować nagrania filmowe z własnych zbiorów, w tym z popularnego serwisu YouTube, ale i pochodzące od dostawców zewnętrznych (wtedy wyszukiwarka pokaże w wynikach miniaturkę prowadzącą na stronę z filmem). W wynikach wyszukiwania częściej mają pokazywać się też fotografie oraz informacje z skanowanych przez Google książek. Prócz nich zobaczyć będzie można też częściej aktualności oraz informacje lokalne odnoszące się do zadanego zapytania.

Innym z usprawnień wyszukiwarki jest delikatne przeorganizowanie strony wyszukiwarki i dodanie w pobliżu okienka, w które zwykle wprowadza się zapytania, przycisku prowadzącego do usługi pocztowej Google. To ułatwienie w dostępie do poczty, ale i wabik na jej nowych użytkowników.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2349 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane