eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 3
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 618
Ogólnie odwiedzin: 15,483,733
Dzisiaj odsłon: 621
Ogólnie odsłon: 20,507,691

Partnerzy
gry

Skype - "załatwił" go błąd w oprogramowaniudodał Admin
2007-08-20 17:11:07
Newsy ze świata programówZeszłotygodniowe dwudniowe kłopoty popularnego komunikatora internetowego zostały spowodowane kłopotami z oprogramowaniem. Firma poinformowała o powodach globalnych problemów z zapewnieniem jej użytkownikom dostępu do usługi. Firma Skype podała, że początkiem kłopotów okazało się masowe restartowanie się jej komputerów w krótkim czasie po otrzymaniu aktualizacji oprogramowania. Duża liczba restartów przełożyła się następnie na masowej skali procesy logowania się użytkowników, co z kolei doprowadziło do "reakcji łańcuchowej", jak nazywa to Skype.

Przedstawiciele firmy stwierdzili, że zeszłotygodniowy przypadek ujawnił wcześniej pominiętą wadę w algorytmie odpowiadającym za alokowanie zasobów sieci, która przełożyła się na niewystarczająco szybkie działanie technologii ratunkowych Skype. Firma potwierdziła, że wprowadziła poprawki do oprogramowania, by w przyszłości podobne wypadki nie miały miejsca. Zapewniono jednocześnie, że za problemami z działaniem usługi nie stały innego typu działania, jak np. wirusy czy ataki hakerów, a bezpieczeństwo usługi nie zostało naruszone.

Skype, dzieło Niklasa Zennstroma i Janusa Friisa, to korzystająca z technologii P2P (peer to peer) technologia komunikacji pozwalająca, poza transferowaniem rozmów głosowych, przekazywać obrazy wideo oraz informacje tekstowe. Dostępne dla wielu platform narzędzie pozwala także na komunikowanie się użytkowników korzystających z tradycyjnych telefonów, komórkowych oraz stacjonarnych.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2345 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane