eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Piątek, 9 Czerwiec 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 5
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 113
Ogólnie odwiedzin: 15,244,047
Dzisiaj odsłon: 112
Ogólnie odsłon: 20,256,500

Partnerzy
gry

ATI obiecuje lepsze sterowniki dla Linuksadodał Admin
2007-09-09 10:25:06
Newsy ze świata programówNowa wersja sterownika ATI dla Linuksa ma być dostępna już w przyszłym tygodniu. Co ważne ma ona znacząco poprawiać działanie karty graficznej. Firma AMD, która nabyła ATI, zapowiada również mocniejsze skoncentrowanie się na potrzebach społeczności open source.

Sterownik fglrx 8.4 został opisany przez Michaela Larabela z serwisu Phoronix. W artykule czytamy, że nowa wersja sterownika to nie tylko naprawa jednego, lub dwóch problemów (jak jest zazwyczaj), ale naprawdę duży skok do przodu w kwestii sprawności działania układów ATI na Linuksie.

Nowy sterownik został zoptymalizowany dla układu Radeon R600, a dopiero wersja 8.42 ma poprawiać działanie starszych układów. Z testów przeprowadzonych przez serwis Phoronix wynika jednak, że nawet na tych starszych procesorach fglrx 8.41 oferuje wyraźnie szybsze działanie.

Warto też dodać, że obiecana już wersja 8.42 ma udostępniać wsparcie dla AIGLX technologii umożliwiającej wykorzystanie kart graficznych do akceleracji rysowania elementów środowiska graficznego.

Ponadto AMD oficjalnie ogłosił, że "planuje podjąć wysiłki mające na celu zajęcie się potrzebami społeczności open source". W tej chwili nie wiadomo jeszcze dokładnie co ta wypowiedź może oznaczać. Stephen Shankland napisał w serwisie CNET, że AMD ma zamiar w czwartek wystosować oświadczenie w sprawie otwartych sterowników dla swoich kart, ale żadnych szczegółów na ten temat jeszcze nie podano.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2718 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane