eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 357
Ogólnie odwiedzin: 15,547,980
Dzisiaj odsłon: 475
Ogólnie odsłon: 20,574,239

Partnerzy
gry

Symantec - skradzione dane mogą być dochodowedodał Admin
2007-09-17 20:18:23
Newsy ze świata programówInternetowe przestępstwa to w coraz większym stopniu przedsięwzięcia komercyjne. Na skradzionych w sieci danych można nieźle zarabiać, co pokazuje najnowszy raport firmy Symantec. Skradzione dane osobiste dotyczące szczegółów kont bankowych są w półświatku hakerów handlujących danymi najcenniejsze. Według najnowszych badań firmy informacje te mogą kosztować nawet około 400 dolarów. Daleko za nimi znajdują się dane kart kredytowych, sprzedawane za od 50 centów do 5 dolarów, hasła do kont pocztowych, kosztujące od 1 do 350 dolarów czy, jak wspomina serwis InfoWorld, adresy poczty elektronicznej kosztujące od 2 do 4 dolarów za megabajt. Raport firmy Symantec, Internet Security Threat Report, objął pierwsze półrocze tego roku.

W przypadku internetowego spamu Symantec odnotował w najnowszym raporcie 30-procentowy spadek wśród przesyłek typu pump & dump, czyli takich, które w sztuczny sposób próbują sterować giełdowymi kursami akcji. Spadek odnotowano też w spamie obrazkowym, co jest częściowo powiązane ze spadkiem poprzedniej z kategorii. O ile w okresie kwietnia i maja około 27 proc. spamu analizowanego przez firmę zawierało obrazki z przesłaniem od spammerów, na początku roku było to około 50 proc.

61 proc. wszystkich analizowanych przez Symantec przesyłek było spamem. To lekki wzrost w porównaniu do poprzednio badanego półrocza, kiedy to wynik sięgał 59 proc. Według raportu 60 proc. spamu to listy po angielsku. 47 proc. spammerskich przesyłek pochodziło ze Stanów Zjednoczonych, a Polska generowała 3 proc. spamu.

Najnowsze raporty firmy Symantec można znaleźć tutaj.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2275 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane