eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 296
Ogólnie odwiedzin: 15,574,591
Dzisiaj odsłon: 303
Ogólnie odsłon: 20,601,989

Partnerzy
gry

Google udostępnia program do prezentacjidodał Admin
2007-09-18 17:26:53
Newsy ze świata programówFirma Google poszerzyła swój pakiet biurowy Google Docs o działającą w przeglądarce aplikacje do tworzenia multimedialnych prezentacji.

Aby utworzyć prezentację multimedialną w Google Docs wystarczy odwiedzić stronę docs.google.com (wymagane konto Google), a następnie wybrać przycisk "Nowy". W rozwijanym menu pojawia się nowa pozycja - "Prezentacja".

Użytkownik ma do dyspozycji 15 kompozycji graficznych prezentacji oraz 5 układów slajdu. Może wstawiać pola tekstowe, grafiki i hiperłącza. Utworzony pokaz można przesłać w formacie .ppt lub .pps. Niestety nie są dostępne inne formaty. Nad prezentacją można pracować kolektywnie, podobnie jak w innych narzędziach Google Docs.

Liczba funkcji w programie do prezentacji nie jest duża, ale przedstawiciele Google zapewniają, że będzie ono ciągle rozwijane. Kalifornijskiej firmie zależało na tym, aby jak najwcześniej udostępnić program do prezentacji, który jest ważnym składnikiem każdego pakietu biurowego.

Wprowadzenie programu do prezentacji do Google Docs zapowiedziano już w kwietniu bieżącego roku. Przedstawiciele kalifornijskiej firmy zaznaczali, że nie będzie to bezpośredni konkurent PowerPointa, gdyż koncentruje się on na umożliwieniu łatwiej współpracy zdalnej.

Nie bez znaczenia będzie również to, że użytkownik programu od Google będzie miał dostęp do swoich prezentacji na każdym komputerze podłączonym do Sieci. Posiadacze stron internetowych będą mogli natomiast korzystać z funkcji publikowania dokumentu.

Analitycy nie mają jednak wątpliwości co do tego, że użytkownicy mogą brać pod uwagę przesiadkę na produkt od Google. Bardzo wielu ludzi korzysta właśnie z podstawowych funkcji pakietów biurowych i używa trzech programów: procesora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i programu do prezentacji.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2725 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane