eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 521
Ogólnie odwiedzin: 15,483,636
Dzisiaj odsłon: 524
Ogólnie odsłon: 20,507,594

Partnerzy
gry

Milion komputerów z "świątecznymi" wirusamidodał Admin
2007-10-09 10:18:57
Newsy ze świata programów Co najmniej milion komputerów w Chinach mogło paść ofiarą wirusów w minionym tygodniu, podczas trwających tam w tym czasie świąt Złotego Tygodnia. O kłopotach komputerów Chińczyków poinformowała agencja prasowa Xinhua.

W Chinach mieszka obecnie ponad 130 mln intenrautów. Wielu z nich właśnie w minionym tygodniu mogło intensywniej niż zwykle poświęcać się surfingowi. Dla wielu były to dni wolne od pracy, co dawało im sporo czasu na spędzenie go choćby przed komputerem, na zabawie czy zakupach.

Dane o zaatakowaniu znacznej grupy komputerów przekazała agencji m.in. firma Jiangmin, jedna z większych chińskich firm antywirusowych. Jej system monitorujący tylko 6 października zarejestrował 118 tys. maszyn z kłopotami. W sumie odkryto w badanym tygodniu około 24 tys. wirusów.

Kłopoty z wirusami to dla Chin coraz większy problem. Ostatnie badania tamtejszego ministerstwa odpowiadającego za bezpieczeństwo publiczne pokazały rosnące przez ostatnie trzy lata zagrożenie związane m.in. ze zwiększającą się grupa kierowanych zyskiem autorów wirusów i hakerów. W ankiecie około 15 tys. firm kłopoty z bezpieczeństwem w internecie miało 65,7 proc. pytanych (od maja minionego roku do maja tego roku), 11,7 punktu procentowego więcej niż we wcześniejszym okresie.

Źródło informacji: PClab.pl 
odsłon: 3360 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane