eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 2 Grudzień 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 5
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 259
Ogólnie odwiedzin: 15,425,208
Dzisiaj odsłon: 281
Ogólnie odsłon: 20,446,328

Partnerzy
gry

Google zrewolucjonizuje rynek komórek?dodał Admin
2007-10-31 10:22:07
Newsy ze świata programówNowy oprogramowanie oraz usługi dla komórek stworzone przez Google mogą dokonać rewolucji na rynku telekomunikacyjnym - spekulują eksperci.

Google prowadzi już rozmowy z amerykańskimi operatorami telefonii komórkowej - Verizon Wireless oraz Sprint Nextel Corp. - na temat przygotowania oraz wdrożenia specjalnej platformy mobilnej oraz usług Google na telefony komórkowe. Informacje o rozmowach zostały potwierdzone już przez dwie osoby z kręgu dyskutantów oraz rzecznika Verizon - donosi Bloomberg. W rozmowach nie bierze natomiast udziału Orange, co wcześniej sugerowano na łamach The Wall Street Journal.

Nowe oprogramowanie oraz usługi mobilne mają zostać przedstawione przez Google w ciągu najbliższych tygodni. Jak na razie zdementowano pogłoski na temat zaangażowania Google w produkcję telefonu pod własną marką, choć informatorzy nie wykluczają, że taki projekt może pojawić się w przyszłości.

Wyposażone w nowe możliwości telefony komórkowe mają pozwolić Google na mocne wejście na rynek usług i serwisów mobilnych, gdzie do tej pory nie miała zbyt wielkiego udziału. Oczywiście coraz więcej produktów z oferty Google jest sukcesywnie udostępnianych w wersji mobilnej, jednakże planowane nowości mają sprawić, że korzystanie z nich przez komórki i urządzenia typu PDA jest tak samo łatwe i wygodne jak na standardowych komputerach.

Analitycy rynku przewidują ponadto, że w ciągu najbliższych lat rozkwitnie rynek reklamy mobilnej i Google nie ma zamiaru stracić takiej okazji. Trwające rozmowy mają też na celu wprowadzenie na rynek mobilny biznesu reklamowego Google.

Dyrektor naczelny Google Eric Schmidt oświadczył także, iż firma może przystąpić do przetargu na częstotliwości dla łączności bezprzewodowej, który ma się odbyć w USA w styczniu 2008 roku. Dla Sergeya Brina, jednego z założycieli firmy, podstawowym problemem amerykańskiego rynku komórkowego jest jego niedostateczna innowacyjność. I właśnie tę wartość chce wnieść Google - pisze z kolei Gazeta Prawna.

Źródło informacji: Dziennik Internautów

 
odsłon: 2354 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane