eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 203
Ogólnie odwiedzin: 15,526,570
Dzisiaj odsłon: 220
Ogólnie odsłon: 20,551,819

Partnerzy
gry

Android zamiast Google Phonedodał Admin
2007-11-05 21:59:50
Newsy ze świata programówUmożliwimy całemu przemysłowi telekomunikacyjnemu stworzenie tysięcy GPhonów - mówią twórcy otwartej platformy mobilnej o nazwie Android, zrzeszeni w Open Headset Alliance.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na dzisiejszej konferencji prasowej Google ogłosiło plan rozwoju, który może wpłynąć na cały rynek rozwiązań mobilnych. Sojusz o nazwie Open Headset Alliance, w którego skład wchodzi ponad trzydzieści firm z branży technologicznej: operatorów telekomunikacyjnych, producentów sprzętu oraz oprogramowania, zamierza stworzyć otwarty, dostępny dla każdego pakiet rozwoju oprogramowania (Software Development Kit - SDK) nazwany Android.

Steve Horovitz, jeden z twórców platformy mówi wprost: Android to szansa na stworzenie lepszego telefonu komórkowego. To trochę podobnie jak z internetem. Każdy będzie mógł mieć swój wkład w to przedsięwzięcie. Nastolatek w swojej piwnicy ma takie same szanse jak inżynier pracujący w dużej firmie - dodaje Per Gustafsson, projektant związany z platformą.

Android będzie dostępny dla każdego, ponieważ udostępniany będzie na licencji Apache, która dopuszcza użycie kodu źródłowego zarówno na potrzeby wolnego oprogramowania, jak i zamkniętego oprogramowania komercyjnego.

Zgodnie z zapowiedziami Google, pierwszych produktów opartych o Androida można będzie się spodziewać w drugiej połowie 2008 roku. Pierwsza wersja oprogramowania zostanie opublikowana 12 listopada.

W serwisie YouTube opublikowany został krótki film, w którym twórcy Androida opowiadaj o tym, czym będzie ta platforma. Więcej informacji o samym sojuszu można natomiast znaleźć na stronie internetowej Open Headset Alliance.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2954 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane