eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 160
Ogólnie odwiedzin: 15,526,527
Dzisiaj odsłon: 177
Ogólnie odsłon: 20,551,776

Partnerzy
gry

Microsoft vs. Opera: nie robimy nic złegododał Admin
2007-12-17 16:56:09
Newsy ze świata programówUżytkownicy komputerów mają pełną swobodę w wyborze używanego oprogramowania - uważa Microsoft i odrzuca zarzuty Opery Software, jakoby stosował nieuczciwe praktyki ograniczające konkurencję na rynku. Dowodem na potwierdzenie tej tezy może stać się... sukces Firefoksa.

W mijającym tygodniu producent alternatywnej przeglądarki internetowej złożył do Komisji Europejskiej skargę na giganta z Redmond. Norweska firma zarzuciła Microsoftowi monopolistyczne działania. Jej zdaniem, dodając Internet Explorer do systemu operacyjnego Windows, Microsoft dąży do ograniczenia konkurencyjnych produktów.

Opera oczekuje od Komisji nakazania gigantowi usunięcia z systemu swojej przeglądarki, bądź umożliwienie dokonania przez użytkownika jej wyboru podczas procesu instalacyjnego.

Tymczasem przedstawiciele amerykańskiego koncernu uważają, że integracja IE z Windowsem nie szkodzi i nie ogranicza nikogo. Zdaniem Microsoftu, Internet Explorer jest dodawany do systemu już od ponad dziesięciu lat z myślą o wygodzie użytkowników, którzy tak czy inaczej nadal mają wybór i mogą zainstalować wybraną przez siebie przeglądarkę, wskazując ją jako domyślną w systemie. Identyczną możliwość mają producenci sprzętu komputerowego, którzy sprzedają go z preinstalowanym Windowsem - uważa gigant.


Opera w swej walce zyskała oficjalne wsparcie Europejskiego Komitetu dla Interoperacyjnych Systemów (ECIS), w skład której wchodzi razem z takimi firmami jak IBM, Adobe, Nokia, Red Hat, Oracle, czy też Sun Microsystems.
"Microsoft odbiera użytkownikom możliwość prawdziwego wyboru" - uważa Thomas Vinje, prawnik reprezentujący interesy wymienionych firm.

Jeśli dojdzie do starcia Opery i Microsoftu przed sądem, nieoczekiwanie ważną rolę w procesie może odegrać Firefox i kwestia jego popularności. Przeglądarka ta zdobywa już średnio 40 proc. europejskiego rynku, zbliżając się w niektórych krajach do magicznego progu 50 proc.

Producent Internet Explorera może wykorzystać ten fakt jako potwierdzenie swej tezy o nieograniczaniu konkurencji na rynku twierdząc, iż skoro Firefox zdołał podbić serca mieszkańców UE, równie dobrze mogłaby to uczynić Opera. Jeśli tak nie jest, przyczyną tego stanu rzeczy nie jest działalność Microsoftu, a co najwyżej słaba jakość produktu oferowanego przez norweską firmę.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2266 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane