eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 306
Ogólnie odwiedzin: 15,547,929
Dzisiaj odsłon: 421
Ogólnie odsłon: 20,574,185

Partnerzy
gry

Kaspersky radził skasować plik explorer.exedodał Admin
2007-12-24 12:37:55
Newsy ze świata programówWindows Explorer, jeden z najważniejszych składników systemu operacyjnego Microsoftu, został na początku ubiegłego tygodnia „odesłany na kwarantannę”.

Użytkownicy oprogramowania antywirusowego autorstwa Kaspersky Lab zauważyli, iż „soft” tego producenta wykrył w pliku explorer.exe wirusa o nazwie Hunk-C, radząc w niektórych przypadkach skasowanie niebezpiecznego zbioru. Mniej świadomi użytkownicy systemu pozbyli się w ten sposób kluczowego elementu interfejsu graficznego Windows.

David Emm, konsultant w firmie Kaspersky Lab, poinformował w wywiadzie udzielonym serwisowi ZDNet, iż firma ciągle sprawdza, w jaki sposób mogło dojść do fałszywej identyfikacji składnika systemu.

„To klasyczny przypadek fałszywego alarmu. Sprawdzamy procedury, aby tego typu problem nie pojawił się znowu w przyszłości" – dodał.

Emm zaznaczył, iż Kaspersky dodaje tygodniowo około 3000 rekorów do bazy danych sygnatur wirusów, demonstrując w ten sposób skalę procedur testowych.

Emm wyjaśnił również, że problem mógł zdarzyć się głównieklientom korporacyjnym na terenie Wielkiej Brytanii oraz nielicznej liczbie użytkowników domowych. Co więcej, użytkownicy, którzy nie zmieniali domyślnych ustawień oprogramowania antywirusowego nie powinni otrzymać komunikatu związanego ze skasowaniem pliku, a jedynie z przeniesieniem go do kwarantanny.

Źródło informacji: hacking.pl

 
odsłon: 2569 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane