eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 146
Ogólnie odwiedzin: 15,574,441
Dzisiaj odsłon: 152
Ogólnie odsłon: 20,601,838

Partnerzy
gry

Apple w służbie amerykańskiej armiidodał Admin
2008-01-05 11:14:47
Newsy ze świata programówGłówną zaletą systemów operacyjnych Apple wydaje się być sam fakt, że nie są one Windowsami. Arma amerykańska stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i po cichu pracuje nad integracją Macintoshy z wojskowymi systemami, by stały się mniej podatne na ataki i próby włamań.

Od kiedy komputery od firmy Apple zawitały w szeregi armii amerykańskiej, wojskowi specjaliści nieustannie pracują nad zwiększaniem ich bezpieczeństwa. Eksperyment, którego hasłem przewodnim było zróżnicowanie dostawców sprzętu i oprogramowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa informacji wojskowych, zdaje się przynosić pozytywne efekty. Na razie zaledwie 20 tysięcy z około 700 tysięcy komputerów używanych przez US Army ma logo z jabłuszkiem. Mimo to wydaje się, że można już mówić o sporym sukcesie.

Jak zauważył porucznik C.J. Wallington komputery Apple są obecnie znacznie bezpieczniejsze, głównie z powodu faktu, że nie są na nich zainstalowane systemy operacyjne Microsoftu. Większość atakujących serwery armii przygotowana jest na starcie z Windowsem. Coraz częściej spotyka ich jednak niespodzianka - zabezpieczenia oferowane przez firmę Apple, ciągle poprawiane przez wojskowych informatyków, są trudną do sforsowania barierą. Dotyczy to przede wszystkim serwerów X Serve, które stanowią coraz większą część serwerowni amerykańskiego wojska.

Szerszemu zastosowaniu Maców w armii Stanów Zjednoczonych przeszkadza ich niekompatybilność m.in. z powszechnie używanym systemem Common Access Cards (CAC). Problem ten, dzięki współpracy z firmą Thursby Software, zostanie rozwiązany już w lutym br - informuje Forbes.


Odporność komputerów z zainstalowanymi systemami Apple na wirusy krążące po sieci oraz różnego rodzaju ataki może jednak niedługo stać się sloganem bez pokrycia. Ogromna popularność iPodów oraz szum medialny wokół telefonu iPhone, którego doświadczyliśmy w ubiegłym roku zwrócił uwagę milionów osób także na inne produkty spod znaku jabłuszka, w tym komputery. Zapewne dostrzegli to już także cyberprzestępcy, którzy nie lubią marnować okazji do łatwego zarobku. Jeśli dodatkowo armia na masową skalę zacznie wykorzystywać komputery Apple, pokusa będzie jeszcze większa. Crackerzy i hakerzy na pewno znajdą i wykorzystają niejedną lukę w zabezpieczeniach, a tym samym zwiększy się zagrożenie także cywilnych użytkowników Maców.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2837 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane