eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 220
Ogólnie odwiedzin: 15,574,515
Dzisiaj odsłon: 227
Ogólnie odsłon: 20,601,913

Partnerzy
gry

Policja, Cyfra+ i Allegro ścigają piratówdodał Admin
2008-01-10 16:13:43
Newsy ze świata programówAkcja przeciwko piratom telewizyjnym, którzy nielegalnie handlowali sprzętem i kartami do odbioru telewizji cyfrowej, po raz kolejny została przeprowadzona przy współpracy Policji i Cyfry+. W akcji pomagał również Dział Bezpieczeństwa serwisu Allegro.pl.

CYFRA+ podaje, że regularnie monitoruje aukcje przeprowadzane za pośrednictwem Allegro i informuje operatora serwisu o ewentualnych naruszeniach. Nielegalnie sprzedawane produkty do odbioru telewizji cyfrowej często służą w procederze zwanym sharing, czyli do nielegalnego podziału i rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji przez internet. Polega to na rozdzieleniu jednej karty abonamentowej na kilku czy kilkudziesięciu użytkowników, którzy w ten sposób mogą za bezcen korzystać z płatnej oferty tv.

Zazwyczaj w ciągu kilku godzin od zgłoszenia nielegalne aukcje są usuwane. Osobami wielokrotnie biorącymi w nich udział zajęła się Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, która na podstawie internetowych danych ustaliła sprawców, zarówno sprzedających, jak i kupujących karty. Wnioski o ściganie osób zatrzymanych w ramach środowej akcji złożyło Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ.

Przeszukania w 90 mieszkaniach zostały przeprowadzone wczoraj. Policja wkroczyła do podejrzanych już o godzinie 6 rano. Do tej pory zabezpieczono 39 komputerów, 3 twarde dyski, 104 dekodery cyfrowe i ponad 100 kart dostępowych. Dane te mają jeszcze ulegać zmianie, ponieważ czynności procesowe trwają.

Cyfra+ przypomina, że wyłudzanie oryginalnego sprzętu oraz nielegalny obrót nim, to forma kradzieży sygnału telewizyjnego naruszająca zapisy Ustawy z 5 lipca 2002 o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. Za łamanie tych przepisów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podobne akcje są prowadzone przez policję i dostawców sygnału telewizyjnego już od kilku lat. Dostawcy zwracają uwagę na to, że nielegalny odbiór uderza nie tylko w ich dochody, ale również sprzyja kradzieżom sprzętu należącego do telewizji kablowych i może owocować pogorszeniem sygnału u tych abonentów, którzy uczciwie płacą za odbieranie sygnału.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2525 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane