eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 415
Ogólnie odwiedzin: 15,548,038
Dzisiaj odsłon: 547
Ogólnie odsłon: 20,574,311

Partnerzy
gry

Turcja (ponownie) bez YouTubedodał Admin
2008-01-22 15:34:51
Newsy ze świata programówSąd w Ankarze kolejny raz nakazał zablokowanie dostępu do serwisu filmowego będącego w rękach Google. Tak jak poprzednim razem, powodem odcięcia do jego zasobów stały się materiały filmowe obrażające ojca Republiki Tureckiej - Mustafę Kemala AtatĂźrka.

Od tego tygodnia, zamiast plików wideo udostępnionych przez innych użytkowników Sieci, internauci w Turcji zobaczyć mogą jedynie krótką notę w języku tureckim i angielskim o decyzji sądu z 17 stycznia blokującej dostęp do strony.

Według doniesień miejscowej prasy, na łamach YouTube pojawił się materiał filmowy, w którym AtatĂźrka nazwano "turecką małpą". Obrażając go złamano obowiązujące w kraju prawo, które za tego typu występki przewiduje karę więzienia.

Identyczna sytuacja miała miejsce w marcu zeszłego roku. Decyzją sądu tureccy dostawcy internetu zablokowali dostęp do YouTube na dwa dni po tym, gdy w jednym z filmów sugerowano, jakoby AtatĂźrk był homoseksualistą.

Oficjalnie blokada została zdjęta po tym, jak YouTube usunął kontrowersyjne pliki - nieoficjalnie z powodu ostrej krytyki ze strony Unii Europejskiej.

YouTube jest miejscem regularnej "wirtualnej wojny" prowadzonej przez internautów z Grecji i Turcji. Niepochlebne materiały pod adresem narodu tureckiego często płyną również ze strony kurdyjskich użytkowników Sieci.

We wrześniu ub.r. inny sąd również nakazał odcięcie dostępu do witryny z powodu materiałów obrażających prezydenta, premiera i turecką armię. Decyzja nie została jednak nigdy wprowadzona w życie.

Ile blokada potrwa w tym przypadku, nie wiadomo. Przedstawiciele Google wyrazili nadzieję, iż sprawa zostanie wyjaśniona, a dostęp do witryny przywrócony "w możliwie krótkim czasie".

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2138 komentarzy: 1 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

Kemal (IP: 83.27.126.*) dnia 2009-05-06 22:33:36 napisał:
oni chca do unii chyba do stajni brudasy nieroby precz z banda kara mustafa


Redakcja vortalu Dobre i darmowe programy, instalki, gry do pobrania, download, antywirusy nie odpowiada za treść zamieszczanych komentarzy.
 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane