eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 297
Ogólnie odwiedzin: 15,483,412
Dzisiaj odsłon: 299
Ogólnie odsłon: 20,507,369

Partnerzy
gry

Amatorska natura Linuksa to mitdodał Admin
2008-04-07 10:46:47
Newsy ze świata programówLinux wcale nie ma natury hobbystycznej i amatorskiej. Tworzą go głównie programiści zatrudnieni w firmach, a prym wśród nich wiodą pracownicy Red Hata i Novella – wynika z raportu opracowanego przez Linux Foundation.

W raporcie Linux Foundation przeanalizowano pochodzące z minionych trzech lat dane na temat rozwoju kolejnych wersji jądra Linuksa. Brano pod uwagę liczbę i częstotliwość wprowadzanych usprawnień, liczbę rozwijających jądro programistów oraz ich przynależność do różnych firm i organizacji.

Co chyba najciekawsze - większość spośród ponad 1000 programistów pracujących obecnie nad jądrem to osoby zatrudnione w niemal dwustu firmach i otrzymujące za tę pracę wynagrodzenie. Przeczy to mitowi o hobbystycznej i amatorskiej naturze Linuksa, który chętnie jest podsycany przez przeciwników systemu. Nie znaczy to oczywiście, że Linux nie korzysta z wkładu hobbystów. Stanowi on jednak kilkanaście procent nowego kodu pojawiającego się w kolejnych wersjach jądra.

Największą (spośród pracujących w firmach) aktywność wykazują programiści Red Hat, których udział w całkowitej liczbie zmian wynosi 11,2% (rok temu było to 14,4%). Drugie miejsce zajmuje Novell, który w ciągu roku zwiększył swój udział dwuipółkrotnie z 3,6% do 8,9%.

Kolejne miejsca zajmują IBM (8,3%), Intel (4,1%), Linux Foundation (2,6%), Consultant (2,5%), SGI (2%). Inne znane firmy, które dołożyły swoich zasobów do rozwoju otwartego systemu to Google (1,1%), HP (0,9%), Oracle (1,3%), Cisco (0,5%), Fujitsu (0,5%).

Dlaczego firmy inwestują w Linuksa? Oczywiste jest to, że dla dystrybutorów Linuksa (np. Novella i Red Hata) inwestowanie w jego rozwój przekłada się na jakość produktów. Dostawcy sprzętu - IBM, Intel, SGI, HP – są zainteresowani przede wszystkim tym, aby ich produkty współpracowały z tą coraz popularniejsza platformą. Wśród firm-sponsorów są również przedsiębiorstwa takie jak Sony, Nokia lub Samsung, które sprzedają Linuksa jako komponent swoich produktów.

Źródło informacji: Dziennik Internautów 
odsłon: 2632 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane