eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 196
Ogólnie odwiedzin: 15,574,491
Dzisiaj odsłon: 203
Ogólnie odsłon: 20,601,889

Partnerzy
gry

iTunes sprzedał już 4 miliardy utworówdodał Admin
2008-04-07 10:48:03
Newsy ze świata programówNależący do Apple sklep iTunes wyprzedził dotychczasowego lidera - sieć detaliczną Wal-Mart. Wytwórnie jednak dopiero niedawno zrozumiały, że sprzedaż muzyki przez internet to przyszłość. Konkurencja dla iTunes w internecie staje się coraz silniejsza, co rokuje błyskawiczny rozwój tego rynku.

Od momentu startu iTunes w 2003 roku 50 milionów osób kupiło za jego pośrednictwem przeszło 4 miliardy utworów muzycznych. Według danych firmy NPD - która zakłada, że jeden album na CD równa się dwunastu pobranym z Sieci utworom - w styczniu i lutym br. iTunes sprzedał więcej muzyki niż sieć Wal-Mart, dotychczasowy lider na rynku muzycznym w Stanach Zjednoczonych. Obecnie 8 na 10 utworów pobieranych w USA z internetu kupowanych jest właśnie w sklepie należącym do Apple - informuje BBC.

Warto zauważyć, że wraz ze wzrostem popularności samego iTunes coraz silniejsza jest także konkurencja. Coraz więcej serwisów zajmuje się sprzedażą muzyki, coraz częściej także pozbawiona jest ona zabezpieczeń w systemie DRM, co przyciąga kolejnych kupujących. Do działających już w branży Napstera, eMusic oraz Amazon dołączył niedawno, ze sprzedażą muzyki online, także serwis społecznościowy MySpace.

Apple powinien potraktować wejście nowego gracza bardzo poważnie. MySpace nie tylko bowiem podpisał umowy z trzema największymi wytwórniami muzycznymi - Universal, Sony BMG oraz Warner - ale ma także ogromną bazę potencjalnych klientów - obecnych użytkowników serwisu jest około 100 milionów.

Poprzez serwis uruchomiony przez MySpace będzie można nie tylko pobierać pliki muzyczne, w dużej części na pewno pozbawione zabezpieczeń przed kopiowaniem, ale także kupować bilety na koncerty, tapety z gwiazdami czy dzwonki do telefonów komórkowych.

Źródło informacji: Dziennik Internautów 
odsłon: 2960 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane