eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 317
Ogólnie odwiedzin: 15,483,432
Dzisiaj odsłon: 319
Ogólnie odsłon: 20,507,389

Partnerzy
gry

Policjanci-piraci nie zostaną ukaranidodał Admin
2008-04-10 10:11:54
Newsy ze świata programówZamiast wysokich kar finansowych prawdopodobnie tylko upomnienia - takie konsekwencje poniosą setki australijskich policjantów podejrzanych o nielegalne kopiowanie płyt DVD z filmami.

Podczas wewnętrznego audytu w australijskiej policji wyszło na jaw, że kilkuset policjantów wykorzystywało komputery służbowe w celach prywatnych. Jak informuje The Australian na policyjnych komputerach znaleziono kopie filmów, które mogły być następnie wypalane na czystych płytach.

Zgodnie z obowiązującym w Australii prawem jest to naruszenie praw autorskich, a dodatkowo  takie wykorzystanie służbowych komputerów przez państwowych funkcjonariuszy stanowi nadużycie. 

Nielegalne kopiowanie zabezpieczonych plików chronionych prawami autorskimi podlega w Australii karze grzywny - 60,5 tys. dolarów australijskich w przypadku osób indywidualnych i 302,5 tys. dolarów w przypadku firm za każde naruszenie - lub pozbawienia wolności do lat pięciu.

Mimo to, policjanci unikną prawdopodobnie konsekwencji przewidzianych w ustawie. Powód? Zbyt wielu policjantów mogłoby zostać zwolnionych ze służby - informują przedstawiciele stróżów prawa tego kraju.

Cała sprawa zakończy się prawdopodobnie upomnieniami dla policjantów. Niemniej jednak Australian Federation Against Copyright Theft zapowiedziała, że zażąda w tej sprawie wyjaśnień od komisarza stanowej policji.

Źródło informacji: Dziennik Internautów

 
odsłon: 2262 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane