eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Poniedziałek, 5 Czerwiec 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 4
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 704
Ogólnie odwiedzin: 15,240,875
Dzisiaj odsłon: 660
Ogólnie odsłon: 20,253,154

Partnerzy
gry

Yahoo wyświetli... reklamy Googledodał Admin
2008-04-10 10:13:32
Newsy ze świata programówPrzy wynikach wyszukiwania Yahoo pojawią się reklamy Google. Początkowo będzie ich niewiele i firma zapewnia, że to jedynie niezobowiązujący test. Obserwatorzy mówią, że taki ruch miał rozwścieczyć Microsoft i trzeba przyznać, że to się udało.

Yahoo wczoraj ogłosiło zamiar przeprowadzenia testów z reklamami kontekstowymi Google. Będą one wyświetlane w Stanach Zjednoczonych na ok. 3% stron z wynikami wyszukiwania Yahoo. Oznacza to, że praktycznie portal stanie się jednym z wielu wydawców internetowych uczestniczących w programie AdSense.

Rzecznik Yahoo twierdzi, że to dopiero testy i wcale nie świadczą one o tym, że Yahoo będzie dalej uczestniczyć w programie AdSense. Zapowiedział też, że nie będzie żadnych komentarzy na temat stosunków komercyjnych pomiędzy Google i Yahoo.

Firma Microsoft skomentowała natomiast sprawę bardzo chętnie. Wiceprezes Microsoftu Brad Smith napisał w oświadczeniu na stronach firmy, że

każde porozumienie Yahoo i Google skonsoliduje ponad 90% rynku reklamy (internetowej - red.) w rękach Google. To uczyniłoby rynek mniej konkurencyjnym, w przeciwieństwie do naszej propozycji przejęcia Yahoo.

 Brad Smith dodał, ze ewentualne przejęcie Yahoo przez Microsoft będzie korzystne dla reklamodawców, dostawców treści, klientów i rzecz jasna dla udziałowców Yahoo.I tak źle i tak niedobrze

Trudno nie zgodzić się z faktem, że bliskie związki Google i Yahoo mogą być dla rynku niebezpieczne. Nie jest jednak do końca pewne, czy przejęcie Yahoo przez Microsoft okaże się lekiem na całe zło.

W przeszłości przedstawiciele Google wskazywali na to, że połączenie Microsoftu i Yahoo oznacza połączenie dwóch największych dostawców usług poczty elektronicznej i portalu internetowego. Poza tym Microsoft jest już monopolistą na rynku oprogramowania dla komputerów osobistych i mocne Google może stanowić dla niego przeciwwagę.

Można odnieść wrażenie, że najlepiej byłoby, gdyby Yahoo pozostało jednym z trzech graczy na rynku, a nie tylko przystawką do jednego z dwóch gigantów. To jednak może okazać się niemożliwe, bo Microsoft uparcie dąży do przejęcia i zapowiedział już, że nie zawaha się przed wykupywaniem akcji Yahoo bezpośrednio od udziałowców.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2289 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane