eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 426
Ogólnie odwiedzin: 15,483,541
Dzisiaj odsłon: 429
Ogólnie odsłon: 20,507,499

Partnerzy
gry

Google dyskryminuje chrześcijan?dodał Admin
2008-04-11 12:05:41
Newsy ze świata programówCzy odmowa umieszczenia linku do organizacji przeciwnej aborcji to wyraz dyskryminacji ze strony Google? Odpowiedź na to pytanie spróbuje znaleźć brytyjski sąd, do którego trafił pozew przeciwko amerykańskiej firmie.

Organizacja Christian Institute (CI) chciała, by po wpisaniu słowa "aborcja" w wyszukiwarce Google, na stronie z jego wynikami po prawej stronie pojawił się link do jej serwisu internetowego. Amerykańska firma odmówiła, tłumacząc się swoją polityką, zgodnie z którą nie łączy ze sobą tematyki religijnej i m.in. aborcyjnej.

CI uznała to jednak za wyraz dyskryminacji chrześcijan i złożyła pozew do sądu. Opiera się on na zarzucie działania przez Google niezgodnie z Ustawą o Równości z 2006 roku, która zakazuje dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu. Co więcej w pozwie podniesione zostało, że firma umieszcza na swych stronach odnośniki do klinik aborcyjnych, ruchów proaborcyjnych czy atakujących religię - informuje Daily Telegraph.

W sytuacji, gdy bez problemu można dzięki Google odnaleźć strony z pornografią, niedorzecznym, w opinii organizacji, wydaje się niemożliwość umieszczenia płatnego odnośnika do strony z zawartością religijną. Zwłaszcza, że link wydawał się neutralny - "Brytyjskie prawo aborcyjne - wiadomości oraz punkty widzenia od Instytutu Chrześcijańskiego".

W e-mailu od Google z odmową umieszczenia odnośnika znalazła się także informacja, że reklama zawierała "nieakceptowalne treści". Firma jednocześnie jednak podkreśliła, że "głęboko wierzy w wolność ekspresji".

Christian Institute domaga się od Google stwierdzenia naruszenia brytyjskiego prawa, zwrotu kosztów postępowania sądowego, a także wyświetlenia reklamy.

Źródło informacji: Dziennik Internautów 
odsłon: 2633 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane