eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 10
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 334
Ogólnie odwiedzin: 15,483,449
Dzisiaj odsłon: 336
Ogólnie odsłon: 20,507,406

Partnerzy
gry

Trzech Polaków nagrodzonych w konkursie Googledodał Admin
2008-04-25 14:09:35
Newsy ze świata programówAż trzech Polaków znajduje się wśród 10 zwycięzców konkursu Google Highly Open Participation. Był to pierwszy zorganizowany przez Google konkurs zachęcający do zajmowania się wolnym oprogramowaniem.

Konkurs Google Highly Open Participation przeznaczony był dla uczniów szkół średnich Wzięło w nim udział ponad trzystu pięćdziesięciu uczniów z całego świata, którzy tworząc m.in. nowe kody, dokumentację czy materiały treningowe, przyczynili się do rozwoju wolnego oprogramowania.

Zadania, którym musieli stawić czoła młodzi programiści, były zróżnicowane pod względem trudności. Każde z nich oceniano w czterech kategoriach: kreatywność, dokładność, jakość wykonanych zadań oraz poziom zaangażowania i poświęcenia dla rozwoju społeczności wolnego oprogramowania.

Organizując konkurs firma Google współpracowała z dziesięcioma czołowymi organizacjami tworzącymi wolne oprogramowanie. W przygotowaniu konkursu udział brały: Apache Software Foundation, Drupal, Gnome, Joomla!, MoinMoin, Mono, Moodle, Plone, Python Software Foundation oraz SilverStripe.

Wśród zwycięzców w 10 kategoriach znalazło się aż trzech Polaków. Osiemnastoletni Tomasz Dobrzyński z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył nagrodę w kategorii rozwiązań Joomla! Uczy się w technikum i za rok będzie zdawał egzamin maturalny.

Jarosław Tworek zdobył nagrodę w kategorii wsparcia Python Software Foundation. Jarek ma 18 lat i w tym roku będzie zdawał maturę w Łodzi.

Zwycięskie laury od organizacji SilverStripe otrzymał Wojtek Szkutnik z Krakowa. Wykonał on rekordową liczbę zadań - 29.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na początku lipca w Mountain View, w Kalifornii. Wtedy też zwycięzcy będą mieli okazję odwiedzić główną siedzibę Google.

Źródło informacji: Dziennik Internautów

 
odsłon: 2268 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane