eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 249
Ogólnie odwiedzin: 15,574,544
Dzisiaj odsłon: 256
Ogólnie odsłon: 20,601,942

Partnerzy
gry

Niepokojący spamdodał Admin
2006-09-13 19:29:04
Newsy ze świata programówFirma McAfee poinformowało o nowych trendach pojawiających się w sierpniu 2006 roku w kampaniach spamowych.

Dwie wartości spośród całego szeregu statystyk monitorowanych przez antyspamowych ekspertów McAfee to czas trwania kampanii spamowych oraz liczba oddzielnych adresów URL wykorzystywanych przez spamerów w trakcie kampanii w zdefiniowanym okresie czasu. Obecny trend wskazuje, że główne kampanie spamowe wykorzystują o 72 procent więcej domen na godzinę, niż jeszcze miesiąc temu.

Wiadomości spamowe zawierają zwykle adresy URL kierujące do witryn WWW, w których zakupić można pozycje z szerokiego zakresu reklamowanych produktów, od promocyjnie wycenionych produktów użytkowych, przez lekarstwa, po inne usługi. Spamerzy używają zwykle w kampaniach wielu adresów URL w celu obejścia mechanizmów obrony antyspamowej. Ostatnio aktywność w tym zakresie znacznie wzrosła i liczba wykorzystywanych adresów URL oraz tempo ich zmian zwiększyły się znacznie w stosunku do wcześniejszych okresów.

-To zabawa w kotka i myszkę, w której spamerzy próbują zmieniać adresy URL szybciej, niż firmy oferujące rozwiązania antyspamowe są w stanie je rejestrować - twierdzi Guy Roberts, menedżer ds. rozwoju w firmie McAfee, Inc. -Jeśli tradycyjnym czarnym listom blokada witryny zabiera od 15 do 20 minut, spamerzy właśnie w takim tempie muszą zmieniać używane adresy URL. Skoro rejestracja domen kosztuje jedynie 6 dolarów za sztukę, spamer płaci poniżej 100 dolarów za 4 godziny działalności reklamowej. - dodaje.

Źródło informacji: Media2.pl

 
odsłon: 3054 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane