eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 319
Ogólnie odwiedzin: 15,483,434
Dzisiaj odsłon: 321
Ogólnie odsłon: 20,507,391

Partnerzy
gry

Gadu-Gadu z Bezpiecznikiemdodał Admin
2006-09-15 15:52:29
Newsy ze świata programówZe stron komunikatora Gadu-Gadu można pobrać program uzupełniający działanie programu antywirusowego i poczytać o zagrożeniach w Sieci. Wszystko przygotowano w ramach akcji podjętej wraz z CERT Polska, która ma na celu promowanie bezpiecznego korzystania z internetu wśród społeczności użytkowników komunikatora.

Informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i program Bezpiecznik w wersji 1.0 można pobrać ze strony bezpieczne.gadu-gadu.pl. Na stronie znajdziemy też formularz kontaktowy, przez który można przesłać zgłoszenia o zagrożeniach.

Należy zaznaczyć, że Bezpiecznik nie jest programem antywirusowym, ale uzupełnia jedynie jego działanie służąc do usuwania wybranych złośliwych programów. Jeśli przykładowo użytkownik kliknął w GG na link, który potem wydał sie podejrzany, to wystarczy uruchomić Bezpiecznik.


Jak powiedział nam rzecznik GG, Jarosław Rybus, wpłynęło już kilka pierwszych zgłoszeń od użytkowników, którzy donieśli o adresach WWW, które były przesłane przez GG w formie linku z zachętą. Po kliknięciu na linki instalowało się złośliwe oprogramowanie, np. konie trojańskie.

Na stronie
bezpieczne.gadu-gadu.pl zgromadzono też informacje, które mówią m.in. o tym, jak stworzyć bezpieczne hasło, czym jest firewall, jakich podejrzanych wiadomości należy unikać. Przydatny może się okazać również spis adresów stron poświęconych bezpieczeństwu.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 4093 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane