eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 10
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 493
Ogólnie odwiedzin: 15,483,608
Dzisiaj odsłon: 496
Ogólnie odsłon: 20,507,566

Partnerzy
gry

Wielomilionowa kara za... walkę ze spamemdodał Admin
2006-09-16 09:07:42
Newsy ze świata programówOrganizacja Spamhaus.org, która wiele zrobiła dla walki ze spamem, została skazana przez sąd okręgowy w Illinois (USA) na karę 11 mln USD. Co ciekawe, przedstawiciele organizacji chyba się tym wyrokiem specjalnie nie przejęli.

Na mocy wyroku wydanego przez amerykański sąd, organizacja Spamhaus.org powinna zapłacić firmie e360insight ponad 11 mln USD odszkodowania. Ponadto organizacja ma publicznie przeprosić firmę e360insight oraz jej właściciela, Davida Linhardta, za określenie ich spamerami.

Zdaniem Davida Linhardta, cytowanego przez CNET, Spamhaus.org niesłusznie umieściła jego firmę w swojej bazie źródeł spamu. Ponadto Linhardt uważa, że wyrok sądu w Illinois jest dowodem na to, że Spamhaus.org to grupa fanatyków, którzy w sposób jawny łamią amerykańskie prawo.

Tymczasem Spamhaus.org twierdzi, że już wcześniej ostrzegała Linhardta przed tym, że wnoszenie oskarżenia do sądu amerykańskiego jest bezcelowe. Organizacja nawet nie próbowała się bronić w USA. Jej przedstawiciele podkreślają, że Spamhaus.org działa na terenie Wielkiej Brytanii i ewentualny pozew powinien być wniesiony do sądu na terenie tego kraju.


Spamhaus.org dodaje, że firma e360insight w rzeczywistości jest spamerem, a spamowanie jest niezgodne z brytyjskim prawem, mającym pierwszeństwo przed wyrokiem sądu amerykańskiego. Zdaniem organizacji wyrok dowodzi tylko tego, że amerykańskie sądy mogą być "zwodzone" przez spamerów.

Administratorzy, którzy chcą blokować spam, bardzo często korzystają z bazy Spamhaus.org, więc jeśli tylko jakiś spamer trafi na tę listę, to jego zyski maleją. Dlatego właśnie organizacja nie po raz pierwszy staje się celem ataków firm, które trafiły do jej bazy. Oczywiście oskarżenia pod adresem Spamhaus.org dotyczą zawsze "blokowania legalnych akcji marketingowych".

Mimo wszystko, organizacja działa do tej pory, a jej założyciel, Steve Linford, był już nagradzany za osiągnięcia na polu walki z niechcianą pocztą.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2925 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane