eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 3 Październik 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 13
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 2,171
Ogólnie odwiedzin: 15,363,795
Dzisiaj odsłon: 2,128
Ogólnie odsłon: 20,382,981

Partnerzy
gry

Microsoft oskarżony za markę Forefrontdodał Admin
2006-09-16 12:29:48
Newsy ze świata programówMicrosoft w lipcu udostępnił do testów produkt o nazwie Forefront Security. Okazuje się jednak, że marka "Forefront" była już od od 18 lat zarejestrowana przez inną firmę dostarczającą oprogramowanie. Pozew w tej sprawie trafił już do sądu okręgowego w Seattle.

Przypomnijmy, że o wypuszczeniu na rynek nowej serii produktów pod marką Forefront, Microsoft poinformował na konferencji TechEd w czerwcu br. Pod koniec lipca produkt o nazwie Forefront Security for Exchange Server został udostępniony do publicznych testów.

W planach koncernu jest wypuszczenie pod marką Forefront również innych produktów związanych z bezpieczeństwem danych w firmie oraz bezpieczeństwem dostępu do sieci komputerowej.

Tymczasem firma Dexter + Chaney już od lat dostarcza oprogramowanie o nazwie ForeFront Construction Suite. Jest to wielofunkcyjny pakiet oprogramowania przeznaczony dla przemysłu budowlanego.


Przedstawiciele Dexter + Chaney twierdzą, że w branży budowlanej jej oprogramowanie jest znane i szanowane. Wprowadzenie na rynek podobnego produktu od Microsoftu mogłoby, zdaniem firmy, wprowadzić niepotrzebne zamieszanie wśród ich klientów.

Trzeba dodać, że produkt Dexter + Chaney znany jest na rynku od blisko 25 lat, a od 18 lat jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Korzysta z niego ponad 1000 firm. Dexter + Chaney zatrudnia 70 pracowników, a zysk tej firmy w ubiegłym roku wyniósł ponad 14 mln USD. Można więc powiedzieć, że marka Forefront jest już silnie ugruntowana.

Zdaniem komentatorów, fakt, że jest to od tak dawna znana marka, przemawia na niekorzyść Microsoftu. Ponadto, mimo że programy służą do całkowicie innych rzeczy, to jednak w obydwu przypadkach mamy do czynienia z oprogramowaniem adresowanym do firm.

Rzecznik Microsoftu Jack Evans, stwierdził w e-mailowym oświadczeniu rozesłanym do kilku serwisów informacyjnych, że Microsoft bardzo troszczy się o kwestie znaków towarowych i unika w tej kwestii konfliktów. W tym przypadku firma wierzy w to, że użycie pełnej nazwy "Microsoft Forefront" nie wprowadzi zamieszania na rynek. Czy jednak ta wiara wystarczy, aby przekonać sąd?

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 4325 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane