eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 3
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 355
Ogólnie odwiedzin: 15,547,978
Dzisiaj odsłon: 473
Ogólnie odsłon: 20,574,237

Partnerzy
gry

Microsoft zrobi konkurencje YouTubedodał Admin
2006-09-19 16:34:10
Newsy ze świata programówMicrosoft od pewnego czasu wyraźnie idzie w stronę serwisów społecznościowych i teraz postanowił stworzyć serwis umożliwiający dzielenie się klipami filmowymi. Na tym rynku dominuje YouTube, ale przedstawiciele Microsoft twierdzą, że to i tak dopiero początki serwisów wideo.

Nowy serwis Microsoftu nosi nazwę Soapbox i będzie częścią serwisu MSN Video. W tej chwili jest dostępny tylko dla zaproszonych użytkowników, którzy będą go testować. Oficjalny start ma nastąpić w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

W fazie testowej w Soapbox nie będzie reklam, ale Microsoft ponoć cały czas pracuje nad tym, jak w sposób optymalny wykorzystać potencjał finansowy takich serwisów.

To, co ma wyróżniać serwis Microsoftu to możliwość kategoryzowania i komentowania filmu w czasie jego nieprzerwanego odtwarzania. Koncern obiecuje również szybkie i proste wgrywanie filmów do serwisu.


Co ciekawe, gigant z Redmond w serwisie Soapbox ma odejść od swojej polityki udostępniania wszystkiego w swoich formatach i w swojej przeglądarce. Soapbox ma działać w Firefoksie i Safari i pozwalać na dzielenie się filmami w różnych formatach.

Komentatorzy są zgodni co do tego, że Microsoft dość późno wchodzi rynek społecznościowych serwisów wideo.

Serwis MSN Video, którego częścią będzie Soapbox, jak dotąd skupiał się na klipach udostępnianych przez profesjonalnych dostawców treści, będących partnerami Microsoftu. Od 12 miesięcy statystyki tego serwisu nie drgnęły, podczas gdy witryny takie jak YouTube, MySpace i Google Video notują silny wzrost liczby odwiedzających, właśnie dzięki klipom udostępnianym przez użytkowników.

Rob Bennet kierujący w MSN działem rozrywki mówi, że jego firma dobrze zdaje sobie sprawę z potęgi YouTube. Twierdzi on jednak, ze cały czas jest to początek rozwoju tego rynku i sugeruje, że wiele może się jeszcze zmienić.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2735 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane