eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 10 Czerwiec 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 274
Ogólnie odwiedzin: 15,245,263
Dzisiaj odsłon: 266
Ogólnie odsłon: 20,257,755

Partnerzy
gry

Google przegrał w sądziedodał Admin
2006-09-19 16:35:08
Newsy ze świata programówBelgijski sąd nakazał firmie Google, pod groźbą wysokich grzywien, wstrzymanie publikowania online fragmentów artykułów. Zakaz dotyczy francuskojęzycznych gazet, wydawanych w Belgii oraz umieszczania odsyłaczy do całych artykułów. Sprawa ma charakter precedensowy.

Chodzi o popularną na całym świecie usługę Google News, pozwalającą dowiedzieć się, co na konkretny temat pisze prasa różnych krajów. Przeciwko firmie Google - najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej - wystąpiła organizacja Copiepresse, zarządzająca prawami autorskimi francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych gazet w Belgii.

5 września sąd nakazał firmie Google zaprzestanie zakwestionowanej przez Copiepresse praktyki, dając czas do 18 września na zastosowanie się do tego orzeczenia. Po tym terminie za złamanie zakazu grozi grzywna wysokości 1 mln euro dziennie.


W belgijskim portalu Google w poniedziałek rano ukazywały się jeszcze streszczenia artykułów z takich gazet jak "La Libre Belgique", "La Derniere Heure", czy "Le Soir" oraz linki do całych publikacji tych dzienników. Później Google poinformował, że usunął je z news.google.be i pracuje nad usuwaniem także ze swych portali w innych krajach.

Google zapowiada odwołanie się od decyzji belgijskiego sądu. Sekretarz generalna Copiepresse, Margaret Boribon, uważa jednak, że racja jest po jej stronie. Jej zdaniem, Google powinien występować o zgodę na odsyłanie do artykułów belgijskiej prasy i płacić za publikowanie ich fragmentów. Boribon zamierza zachęcać do podejmowania podobnych działań przeciwko Google w innych krajach.

Źródło informacji: WebInside.pl
odsłon: 3161 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane