eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Poniedziałek, 29 Maj 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 300
Ogólnie odwiedzin: 15,231,541
Dzisiaj odsłon: 273
Ogólnie odsłon: 20,243,383

Partnerzy
gry

Google: belgijski sąd żąda zbyt dużo!dodał Admin
2006-09-21 16:04:11
Newsy ze świata programówBelgijski Sąd Pierwszej Instancji, który zabronił Google publikowania nagłówków belgijskich gazet, uznał również, że kalifornijska firma powinna opublikować na swoich stronach pełny tekst orzeczenia sądu. Przedstawiciele firmy uważaja, że takie postanowienie jest dla Google krzywdzące i nie chce się z nim zgodzić.

Google została pozwana przez organizację Copiepresse, które przedstawiciele doszli do wniosku, że wyświetlanie nagłówków artykułów w serwisie GoogleNews.be jest łamaniem praw autorskich.

Sąd zażądał od firmy usunięcia z serwisu nagłówków belgijskich gazet, co Google zrobiło. Poza tym, zgodnie z wyrokiem, kalifornijska firma miała opublikować orzeczenie sądu na stronach news.google.be oraz Google.be. Za niespełnienie tego wymagania firmie grozi kara pieniężna w wysokości 500 tys. euro za każdy dzień zwłoki.


Przedstawiciele Google od początku uważali, że cały proces był nieco na wyrost, bo każda gazeta może zwyczajnie poprosić o usunięcie swoich nagłówków z serwisu Google News i żaden proces nie jest wtedy potrzebny.

Teraz, kiedy sąd dodatkowo żąda opublikowania orzeczenia na stronach Google, firma czuje się pokrzywdzona. Rzecznik Google, Steven Langdon, przypomniał, że w serwisie Google News publikowano tylko krótkie fragmenty tekstu linkujące do oryginalnych artykułów. Jego zdaniem, Google nie tylko nie wyrządzała gazetom krzywdy, ale wręcz pomagała w kierowaniu ruchu internetowego na ich strony.

Rzecznik dodał, że wszystkie informacje, jakie dotychczas ukazały się prasie na temat belgijskiego wyroku, można uznać za wystarczające, a firma Google nadal stoi na stanowisku, że jej serwis z wiadomościami działa zgodnie z prawem. Jest pewne, że Google będzie w tej sprawie apelowała. Proces apelacyjny będzie wszczęty w listopadzie, natomiast kwestię publikacji wyroku na stronach Google sąd ostatecznie rozstrzygnie w najbliższy piątek.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3985 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane