eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 398
Ogólnie odwiedzin: 15,483,513
Dzisiaj odsłon: 400
Ogólnie odsłon: 20,507,470

Partnerzy
gry

Ktoś inny łata, a Microsoft czekadodał Admin
2006-09-23 20:07:29
Newsy ze świata programówGrupa programistów o nazwie ZERT wyręczyła Microsoft i udostępniła łatkę na wykrytą kilka dni temu, groźną lukę w bibliotece obsługującej VML. Firma z Redmond docenia trud programistów ZERT, ale instalacji łatki nie zaleca. Jednocześnie nadal nie chce się pośpieszyć z wydaniem swojej.

Luka w VML, wykryta przez firmę Sunbelt, okazała się już niebezpieczna dla użytkowników IE i może stanowić niezwykle poważne zagrożenie dla użytkowników programu pocztowego Outlook. Firma Sophos doniosła już o trzech, bardzo niebezpiecznych trojanach, które wykorzystują ją do ataków.

Grupa ZERT, która udostępniła łatkę na tę lukę, została założona niedawno i stawia sobie za zadanie dostarczanie łatek na te luki, na które nie ma jeszcze łatki producenta oprogramowania. W ZERT działają ponoć wysokiej klasy specjaliści, którzy jednak wolą zachować anonimowość.


Microsoft nie zaleca instalowania łatki ZERT i każe czekać do 10 października. Inni dostawcy zabezpieczeń nie wiedzą co doradzić użytkownikom oprogramowania Microsoftu.

Problem w tym, że właściwie nikt nie poręczy za metodę, dzięki której łatka ZERT powstrzymuje ataki za pomocą luki w obsłudze VML. Jest to rozwiązanie niepewne, pod którym podpisała się anonimowa grupa programistów. Z drugiej strony Microsoft nie zaproponował żadnego rozwiązania, a jedynie sposoby na chwilowe obejście problemu (wyłączyć podgląd w HTML w Outlook, unikać nieznanych stron itd.).

Wszyscy (z wyjątkiem Microsoftu) są pewni co do jednego - miesięczny cykl łatania systemu Windows nie sprawdza się w sytuacjach nagłego wykrycia bardzo groźnej luki (szczególnie jeśli ta luka pojawiła się krótko po ostatnim łataniu). Coraz większa liczba specjalistów głośno mówi, że Microsoft musi zmienić swoje podejście do kwestii bezpieczeństwa. Da się również zauważyć, że coraz częściej specjaliści radzą po prostu korzystanie z oprogramowania innych producentów.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2774 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane