eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 432
Ogólnie odwiedzin: 15,483,547
Dzisiaj odsłon: 435
Ogólnie odsłon: 20,507,505

Partnerzy
gry

Microsoft - programy biznesowe za darmo w sieci?dodał Admin
2006-09-24 12:23:25
Newsy ze świata programówMicrosoft może zaoferować darmowe oprogramowanie biurowe dostępne poprzez sieć. Firma wspomniała o możliwości wprowadzenia do internetu opłacanych dzięki reklamom prostych aplikacji pozwalających na edycję tekstu czy też skorzystanie z arkusza kalkulacyjnego. Byłaby to odpowiedź na działania ze strony konkurencji, w tym firmy Google, planującej podobną ofertę. O ile w komputerach osobistych dominacja oprogramowania Office Microsoftu jest trudna do podważenia, to wśród usług dostarczanych za pomocą sieci, firma musi uważać na rywali.

MS zastanawia się jak przenieść do internetu ofertę podobną do tej, którą poza siecią reprezentuje pakiet Microsoft Works, proste oprogramowanie przeznaczone do zastosowań biznesowych. Mogłoby ono stać się częścią rozwijanej platformy internetowych usług spod marki Windows Live. Z pewnością będzie to dla Microsoftu nie lada wyzwanie, by zaproponować internautom korzystającym z usług sieciowych Microsoftu taki produkt, który z jednej strony będzie wykorzystywany, z drugiej zaś, nie będzie mieć wpływu na sprzedaż oprogramowania Office, który w minionym roku odpowiadało za jedną czwartą sprzedaży Microsoftu wartej 44 mld.

Reuters wspomina, że ostatnia wersja pakietu Works, na która składa się kalendarz, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, klient pocztowy oraz przeglądarka internetowa wyceniono na 50 dolarów.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 3836 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane