eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 3
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 365
Ogólnie odwiedzin: 15,547,988
Dzisiaj odsłon: 483
Ogólnie odsłon: 20,574,247

Partnerzy
gry

100 mln złotych kary za neostradędodał Admin
2006-09-25 19:14:45
Newsy ze świata programówPrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska podpisała dziś decyzję nakładającą na Telekomunikację Polską karę w wysokości 100 milionów złotych płatną do budżetu Państwa.

Kara została nałożona w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi nieuprawnionego wiązania oferty usług dostępu do Internetu neostrada tp oraz usług telefonicznych. Sprzeczne z prawem telekomunikacyjnym wiązanie ofert prowadziło do naruszenia przepisów nakładających na TP, jako operatora posiadającego znaczącą pozycję rynkową, obowiązku kształtowania ceny usług na podstawie kosztów ich świadczenia, według przejrzystych, obiektywnych i niedyskryminujących kryteriów zrozumiałych dla użytkowników.

Ceny za usługi neostrada tp oraz wysokość abonamentu telefonicznego mogłyby zostać ustalone według tych kryteriów w sytuacji, gdyby TP rozdzieliła świadczenie tych usług, zaprzestając uzależniania świadczenia jednej usługi (neostrada tp) od zawarcia umowy o świadczenie innych usług (usług telefonicznych). Praktyka stosowana przez TP została uznana za sprzeczną z Prawem Telekomunikacyjnym, zgodnie z którym dostawca usług nie może uzależniać zawarcia umowy o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, w tym o zapewnienie przyłączenia do publicznej sieci telekomunikacyjnej, od zawarcia przez użytkownika końcowego umowy o świadczenie innych usług .

UKE na początku lipca wydał TP zalecenie nakazujące rozdzielenie usługi neostrady od usług głosowych. Spółka otrzymała 30 dni na zrealizowanie zalecenia. Pod koniec wyznaczonego terminu TP oznajmiła w wydanym oświadczeniu, że dostosowanie się do wymogów UKE jest nierealne ze względów technicznych. TP kwestionowała również legalność rozporządzenia Urzędu.

Dwa dni po wydaniu oświadczenia przez TP UKE ustami Anny Streżyńskiej zapowiedziało wszczęcie procedury ustalania wysokości kary dla Telekomunikacji. Od ogłoszonej dziś grzywny TP może odwołać się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
odsłon: 4901 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane