eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 192
Ogólnie odwiedzin: 15,526,559
Dzisiaj odsłon: 209
Ogólnie odsłon: 20,551,808

Partnerzy
gry

Symantec: Mozilla najszybsza w łataniu dziurdodał Admin
2006-09-26 16:24:41
Newsy ze świata programówLiczba luk wykrywanych w przeglądarkach znacznie wzrosła i dotyczy to zarówno produktów Microsoftu, jak i konkurencyjnych przeglądarek Mozilli - mówią specjaliści Symantec. Eksperci dodają jednak, że dziury mogą się znaleźć zawsze, a bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od szybkości ich łatania.

W ciągu pierwszej połowy 2006 roku udokumentowano 47 luk w przeglądarkach Mozilli, 38 w Internet Explorerze oraz 12 w przeglądarce Safari. Dla porównania, w drugiej połowie ubiegłego roku zanotowano odpowiednio 17, 25 oraz 6 luk. Jedyną przeglądarką, w której wykryto mniejszą niż w zeszłym roku liczbę luk, była Opera.

Specjaliści z Symantec uważają, że luki w przeglądarkach zawsze będą wyszukiwane. Przyczyną ich popularności wśród cyberprzestępców jest fakt, że z tych programów korzysta każdy użytkownik internetu. Programy pocztowe lub czytniki RSS, choć również podatne na ataki, są wykorzystywane znacznie rzadziej.


Zdaniem ekspertów liczba luk wcale nie ukazuje tego jak niebezpieczne jest korzystanie z danego produktu. Bardziej liczy się to, aby okres czasu pomiędzy opublikowaniem informacji na temat luki, a wydaniem łatki, był jak najkrótszy.

Najszybsza w łataniu jest Mozilla, bo okres wystawienia użytkowników jej produktów na niebezpieczeństwo to średnio tylko jeden dzień. W przypadku Opery są to dwa dni (w zeszłym roku 18 dni), a w przypadku Safari 5 dni (w zeszłym roku 0).

Nie jest niespodzianką, że najwolniej łataną przeglądarką jest Internet Explorer. Jej użytkownicy czekają średnio na poprawkę 9 dni, co i tak jest wynikiem lepszym niż w zeszłym roku, kiedy ten średni okres wynosił 25 dni.

Raport Symantec dotyczył również innych zagrożeń, nie tylko tych związanych z przeglądarkami. Okazuje się, że generalnie wzrosła liczba luk wykrywanych w różnych programach (w porównaniu z rokiem ubiegłym o 18%). W sumie doniesiono o ponad 2,2 tys. usterek.

Jeśli chodzi o typy wykrywanych cyberprzestępstw to ogromny wzrost zaobserwowano w phishingu - aż o 81%. Na uwagę zasługuje też to, że większość nowych złośliwych kodów to trojany stworzone z myślą o kradzieży cennych danych.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2719 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane