eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 437
Ogólnie odwiedzin: 15,483,552
Dzisiaj odsłon: 440
Ogólnie odsłon: 20,507,510

Partnerzy
gry

Microsoft wypuszcza łatkę przed terminemdodał Admin
2006-09-27 07:08:10
Newsy ze świata programówMicrosoft wydał już łatkę na krytyczną i wykorzystywaną przez cyberprzestępców lukę w systemie Windows. Należy ją zainstalować możliwie jak najszybciej, gdyż pozwala ona na zainfekowanie komputera bez wiedzy użytkownika.

Biuletyn MS06-055, który ma usuwać niebezpieczeństwa związane z błędem w obsłudze dokumentów VML, jest drugim w historii Microsoftu, który został wydany przed terminem.

Przed opracowaniem łatki, Microsoft proponował chwilowe sposoby na obejście problemów. Jeśli ktoś skorzystał z tych rad, powinien przywrócić wszystko do stanu poprzedniego. W przeciwnym razie wydana wczoraj aktualizacja może nie zainstalować się poprawnie.

Mimo, że firma nadal na swoich stronach zapewnia o ograniczonym zakresie ataków za pomocą wspomnianej luki, to trzeba przyznać, że presja wywierana na Microsoft w celu przyśpieszenia wydania łatki była duża. Początkowo firma planowała wydać ją zgodnie ze swoim harmonogramem, czyli w drugi wtorek października, jednak po tym jak w sieci pojawiły sie dwie łatki nieoficjalne zapowiedziano wcześniejsze wydanie biuletynu Microsoftu.

Pierwszą w historii firmy z Redmond aktualizacją wypuszczoną przed terminem, była łatka na lukę w rendereowaniu plików WMF. Również wtedy Microsoft początkowo zwlekał, a zareagował po tym jak rosyjski inżynier, Ilfak Guilfanow, udostępnił zrobioną przez siebie łatkę do pobrania. Czyżby wypuszczenie nieoficjalnych łatek dopingowało giganta do działania?

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2722 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane