Kiepskie żarty z Firefoksadodał Admin
2006-10-05 16:05:42
Newsy ze świata programówKilka dni temu internet obiegła wiadomość o rzekomo krytycznej luce i kilkudziesięciu innych, jeszcze nieujawnionych błędach w przeglądarce Firefox. Sensacyjne doniesienia zaprezentowało dwóch "hakerów" podczas swojej prezentacji na konferencji ToorCon. Kilka dni później, jeden z autorów prezentacji przeprasza poruszonych użytkowników oraz deweloperów przeglądarki i twierdzi, że ich występ miał być tylko żartem.

Dziura w wirtualnej maszynie JavaScriptu w Firefoksie miała być - zdaniem wspomnianych "hakerów" - niemożliwa do naprawienia. Podczas prezentacji pokazali oni nawet wideo, na którym rzekomo ją wykorzystują.

Jeden z prezenterów stwierdził także, że jest w posiadaniu informacji o blisko 30 innych dziurach w przeglądarce Firefox, których jednak nie będzie ujawniać i wykorzysta je do własnych celów.

Specjaliści z Mozilli szybko zareagowali badając wspomnianą dziurę, a jednocześnie namawiając "hakerów" do ujawnienia informacji o pozostałych nieprawidłowościach w przeglądarce, wspominając m.in. o wysokiej nagrodzie pieniężnej, jaką Mozilla Corporation oferuje osobom za odkrycie poważnego błędu. Prezenterzy jednak odmówili podjęcia współpracy.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-106.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę