Microsoft idzie na wojnę z piratamidodał Admin
2006-10-05 21:14:48
Newsy ze świata programów Microsoft ujawnia szczegóły funkcjonowania zabezpieczeń antypirackich obecnych w Windows Vista.

Użytkowników pirackich kopii Visty czekają ciężkie czasy. Zgodnie z zapowiedziami korporacji, na nielegalnych kopiach systemu nie będzie działał nowy interfejs systemu z Redmond - Aero. Z informacji opublikowanych przez korporację wynika ponadto, że poważnym ograniczeniom będzie podlegał WIndows Defender, chroniący system przed zagrożeniami ze strony spyware. Aplikacja - zgodnie z przeznaczeniem - będzie wykrywać złośliwe oprogramowanie, ale nie będize go usuwać.

Użytkownicy nielegalnych kopii Visty nie skorzystają również z mechanizmu ReadyBoost, który pozwala na zwiększenie wydajności systemu poprzez bezpośrednie wykorzystanie pamięci USB. Automatyczne uaktualnienia także zarezerwowane będą tylko dla legalnych instalacji systemu - Microsoft obiecuje jednak, że za sprawą Windows Update poprawki krytycznych błędów będą także dostarczane piratom.

Znaczne ograniczenie funkcjonalności czeka kopie Visty, które nie zostaną aktywowane w przeciągu 30 dni od instalacji. W takim wypadku system umożliwi uruchomienie tylko domyślnej przeglądarki internetowej na okres jednej godziny - później następuje automatyczne wylogowanie użytkownika. Ponadto, po każdej "znaczącej rozbudowanie sprzętowej" użytkownik będzie miał trzy dni na reaktywację Visty - w przeciwnym wypadku będzie musiał zmierzyć się z ograniczoną funkcjonalnością systemu.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-108.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę