Nie śledź mnie wyszukiwarko!dodał Admin
2006-08-31 15:09:30
Newsy ze świata programówBadacze z New York University opracowali narzędzie dla przeglądarki Firefox, które wysyła losowe zapytania do największych wyszukiwarek. Po co? Dzięki temu frazy, które są faktycznie przez nas wyszukiwane, zginą w gąszczu fałszywych zapytań. Jest to zabieg profilaktyczny, w razie wycieku danych z wyszukiwarki.

Narzędzie o nazwie TrackMeNot jest dostępne na stronach New York University. Współpracuje z przeglądarką Firefox i integruje się w menu "Narzędzia" (Tools). Użytkownik może je skonfigurować do swoich potrzeb.

Losowe zapytania, takie jak "boston clock" lub "croissant", są wysyłane co 12 sekund do wyszukiwarek Google, Yahoo, MSN i AOL. Narzędzie dysponuje milionami słów do takich zapytań, ale użytkownik może dopisać własne.

Potrzebę stworzenia takiego narzędzia dostrzeżono po tym, jak opublikowano w Sieci dane dotyczące wyszukiwania za pomocą systemu AOL.

Dziennikarze serwisu CNET udowodnili wtedy, że mając zapytania jakie wybrany użytkownik zadawał wyszukiwarce możemy nie tylko zidentyfikować tę osobę, a czasami nawet pozyskać materiał do jej oczerniania.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-11.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę