Microsoft szykuje Vistę Starter Editiondodał Admin
2006-10-09 15:50:02
Newsy ze świata programów Korporacja z Redmond zapowiada, że Vista doczeka się uproszczonej wersji Starter.

Windows XP Starter, zaprezentowany w listopadzi 2004 roku okrojony z funkcji system operacyjny pzeznaczony na "rozwijające się rynki", sprzedał się w milionach kopii. Nic dziwnego, że Microsoft przygotowuje także prostszą odmianę Visty, która ma być dostępna w 79 językach (XP Starter doczekał się 25 lokalizacji). Uproszczona edycja Visty pojawi się na rynku równocześnie z pełnoprawnymi członkami rodziny; nie wiadomo na chwilę obecną czy Microsoft przygotuje także polską lokalizację.

Microsoft poluzował nieco nałożone na startowe wersje Windows ograniczenia: Vista Starter będzie pozwalać na jednoczesne otworzenie dowolnej liczby okien - w XP Starter można mieć otwarte jednocześnie tylko trzy okna - pozostawiając jednak limit trzech uruchomionych jednocześnie aplikacji.

Microsoft przyznał też, że jedno z rozwiązań zastosowanych w XP Starter trafi do wsyzstkich edycji Visty. Mowa tu o systemie pomocy dla użytkowników w postaci filmików video, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem użytkowników.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-120.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę