Znaczki od MS na produktach dla Vistydodał Admin
2006-10-14 13:24:01
Newsy ze świata programówMimo iż na system operacyjny Microsoftu, Windows Vista, trzeba jeszcze nieco poczekać, już teraz można znaleźć w sklepach produkty gotowe do współpracy z nadchodzącym oprogramowaniem. Serwis CNET pisze nieco żartobliwie, że Microsoft nie chce by Św. Mikołaj zignorował w tym roku Vistę. Firma uruchomiła w tym celu dwa programy mające za zadanie lepiej poinformować użytkowników o nowych produktach zdolnych do pracy w środowisku Visty.

Około ćwierć tysiąca produktów, zarówno sprzętowych, ale i programistycznych nosić ma oznaczenie "Certified for Windows Vista" lub też "Works with Windows Vista". Pierwszy z nich oznacza, jak wspomina Microsoft, że dany produkt, program lub urządzenie, pomoże dostarczyć użytkownikom wysokiej jakości doznań kiedy będzie pracować z komputerem wyposażonym w system Windows Vista. To rozwiązania sprawdzone pod kątem spełniania ustalonych standardów, przykładowo karty graficzne zdolne obsługiwać interfejs Windows Aero. W drugim z przypadków produkt musi być po prostu kompatybilny z systemem Windows Vista.

Podobny "znaczkowy" system Microsoft opracował by pomóc użytkownikom w zakupach odpowiednich komputerów PC. W tym wypadku opracowano kategorię Windows Vista Capable, maszyn zdolnych do pracy z nowym systemem, oraz Premium Ready PC, komputerów zdolnych do obsłużenia wersji Windows Vista Home Premium Edition.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-137.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę