Nowy trojan do oszustw internetowychdodał Admin
2006-10-28 09:06:58
Newsy ze świata programówLaboratorium Panda Software wykryło nowego trojana Briz.R, który pozwala intruzowi zdalnie przejąć kontrolę nad wybranym komputerem i przekierować jego użytkownika na strony internetowe, które służą do wykradania poufnych informacji.

Nowy złośliwy kod wykradający poufne dane powstał na zamówienie, podobnie jak wykryty i unieszkodliwiony przez Laboratorium Panda Software na początku tego roku trojan Briz.A. -Po przeanalizowaniu kodu nowego trojana jesteśmy niemal pewni, że jest on dziełem autora odpowiedzialnego za powstanie pierwszego trojana z rodziny Briz - mówi Piotr Skowroński, dyrektor techniczny Panda Software Polska.

Briz.R rozprzestrzenia się w różny sposób, np. przez strony internetowe, podejrzane aplikacje pobrane z Sieci, itd. Autor nie wprowadził go jednak do powszechnego obiegu, obawiając się wykrycia trojana przez firmy antywirusowe. Atak Briz.R rozpoczyna się od instalacji pliku o nazwie iexplore.exe, który sprawdza, czy istnieje połączenie internetowe. Po jego wykryciu zostaje pobrany kolejny plik o nazwie ieschedule.exe, przechowujący parametry konfiguracji trojana, m.in. numer portu przez który będzie wysyłał skradzione informacje.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-172.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę