Vista w 15 proc. komputerów PC?dodał Admin
2006-11-29 10:07:34
Newsy ze świata programów"Najszybszy" z systemów. Windows Vista ma być najszybciej przyjmowanym systemem operacyjnym, który już w pierwszym roku znajdzie się w maszynach około 15 proc. użytkowników komputerów PC. Zgodnie ze zdaniem analityków rynku oprogramowania firmy Ovum, o którym wspomina serwis The Tech Report, jeśli dane te sprawdzą się, Vista wyprzedzi system Windows XP, w przypadku którego w pierwszym roku obecności systemu operacyjnego na rynku zainteresowało się nim niewiele mniej, bo 12-14 proc. użytkowników PC. Windows XP debiutował w październiku 2001 roku.

Biznesowa wersja systemu operacyjnego Windows Vista ma trafić do pierwszych odbiorców już niebawem, bo 30 listopada. Edycje konsumenckie będą oferowane od stycznia przyszłego roku. Konsumenci mogą jednak spotkać się z ofertami proponującymi wraz z systemami komputerowymi wyposażonymi w oprogramowanie Windows XP specjalne kupony upoważniających użytkowników do otrzymania nowego systemu operacyjnego w momencie kiedy ten trafi na rynek. Kupony mają za zadanie zagwarantować, że zwykle gorący okres zakupów świątecznych nie zostanie osłabiony przez klientów czekających na zakup komputerów do stycznia.

Ciekawe, jak będą wyglądać rynkowe losy innego ważnego dla Microsoftu oprogramowania, Office 2007. Cytowany przez InfoWorld specjalista wspomina, że w pierwszym roku obecności pakiet biurowy może zanotować niższą dynamikę w porównaniu do systemu Windows Vista.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-211.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę