Microsoft: instalator Visty nie instalujedodał Admin
2006-12-04 16:47:20
Newsy ze świata programówNa płycie DVD z Vistą znajduje się skompresowany obraz preinstalowanego systemu, który podczas instalacji kopiowany jest na dysk użytkownika - stwarza to nowe zagrożenia ze strony producentów malware.

Nowe podejście do zagadnienia instalowania oprócz zalet ujawnia także swoje ciemne strony... ale dotyczą one osób, które pokuszą się o ściągniecie z sieci nielegalnej wersji Visty. Jak ostrzega Microsoft, łatwo zmodyfikować skompresowany obraz systemu, co może zostać wykorzystane przez twórców złośliwego oprogramowania.

Możliwość dostosowania obrazu instalacyjnego Visty do potrzeb korporacji to dobrodziejstwo dla administratorów dużych przedsiębiorstw - dzięki umieszczeniu w strukturze Visty żądanych programów można w znaczący sposób uprościć i przyspieszyć zarządzanie oprogramowaniem. Ten sam mechanizm może zostać wykorzystany do zainfekowania komputerów malware, które zainstaluje się wraz z Vistą.

Wskazane pliki wykonywalne mogą zostać uruchomione jeszcze przed pierwszym zalogowaniem użytkownika. Microsoft zaleca stosowanie płyt instalacyjnych Visty pochodzących ze sprawdzonych źródeł.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-214.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę