Google we Wrocławiu, rząd daje dofinansowaniedodał Admin
2007-04-05 10:24:19
Newsy ze świata programówCentrum innowacji/usług Google ma powstać we Wrocławiu, znajdzie w nim zatrudnienie co najmniej 200 osób.

Informacje pochodzą od osoby, która brała udział w negocjacjach pomiędzy polskim rządem a Google dotyczących wsparcia finansowego inwestycji giganta.

Polski rząd zadeklarował się do przekazania do 5.000 euro na każdego zatrudnionego przez Google specjalistę. W krakowskim centrum badawczo rozwojowym ma pracować około 80 osób, w centrum Wrocławskim - około 200. Łączna pomoc może więc wynieść do 1,4 mln euro.

Centrum innowacji we Wrocławiu ma być drugim co do wielkości takim ośrodkiem w Europie - największym pozostanie oddział w Dublinie. O lokalizacji nie zadecydowała - tak jak w wypadku Krakowa - dostępność pomieszczeń biurowych o kubaturze 2000-3000 m2, ale wrażenie oficjeli Google, którym spodobało się to miasto.

Centrum w Dublinie zatrudniało w 2006 roku 800 osób, potem Google zadecydowało przyjęciu do pracy kolejnych 500 specjalistów. Można więc przypuszczać, że we Wrocławiu pracę znajdzie ostatecznie nawet 1000 osób.

Nie są znane daty ani inne szczegóły dotyczące inwestycji Google we Wrocławiu.

Źródo informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-278.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę