Windows XP na emeryturędodał Admin
2007-04-14 15:53:41
Newsy ze świata programówJeśli planujecie zakup nowego komputera wraz z systemem Windows XP, powinniście się pospieszyć. Microsoft zapowiada zmianę, mającą na celu zwiększenie sprzedaży Visty.

31 stycznia przyszłego roku będzie ostatnim dniem, kiedy będzie można zakupić nowy komputer z systemem Windows XP. Od 1 lutego 2008 nowy sprzęt będzie wyposażony jedynie w system Windows Vista. Microsoft podjął taką decyzję, mimo nie najlepszych opinii o swym nowym produkcie - informuje BBC.

Z sondażu przeprowadzonego na początku kwietnia w Stanach Zjednoczonych wynika, że 87% ankietowanych słyszało o nowym systemie Microsoftu, ale tylko 12% z nich zamierza nim zastąpić swój obecny. 60% osób stwierdziło, że pojawienie się Visty, mimo wcześniejszych planów zakupu tego systemu, nie doprowadziło do zapowiadanych działań.

Jak zapewnił europejski rzecznik Microsoftu - Robert Epstein - decyzja o wycofaniu Windowsa XP nie wpłynie na wsparcie techniczne dla obecnych użytkowników. Według słów Epsteina zostanie ono zapewnione przez "rozsądny czas". Epstein wyjaśnił także, że wycofanie Windowsa XP polegać będzie na zaprzestaniu sprzedaży licencji dla największych producentów komputerów (Dell, HP, Toshiba).

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-284.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę