Najpopularniejsze wirusy kwietniadodał Admin
2007-05-06 10:13:02
Newsy ze świata programów
Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego, opublikował listę dwudziestu szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w kwietniu 2007 r.
Statystyki dotyczące szkodliwych programów wykrywanych w ruchu pocztowym robią się coraz bardziej interesujące. Warezov oraz Zhelatin regularnie powodują epidemie, trafiają do mediów a laboratoria antywirusowe na całym świecie mają dzięki nim ręce pełne roboty, jednak to NetSky.t, stary robak pocztowy, zajął w kwietniu pierwsze miejsce. Szkodnik ten istnieje już od trzech lat i dotychczas nie udało mu się zająć wyższej pozycji w zestawieniu niż czwarta (w lutym 2006 r.). Robak zniknął na jakiś czas, po czym powrócił i zbliżył się do czołówki. W kwietniu NetSky.t szturmem wdarł się na pierwsze miejsce spychając w dół wszystkie robaki nowej generacji.

Prawdopodobnie obserwujemy rezultaty nowej taktyki: twórcy wirusów stosują obecnie metodę przeprowadzania masowych wysyłek swoich najnowszych "dzieł" w bardzo krótkim czasie (wszystko za pośrednictwem wiadomości e-mail). Wiele z nich trafia na zestawienie Kaspersky Lab, jednak czasami zbyt duża liczba wariantów powoduje, że nie mogą one zająć zbyt wysokiej pozycji.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-292.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę