Uważaj na robaczywe USB!dodał Admin
2007-05-06 10:21:07
Newsy ze świata programówFirma Sophos ostrzega przed nowym szkodnikiem, który wyszukuje podłączone do komputera urządzenia USB i kopiuje się na nie, aby potem zarażać inne komputery. Obecność złośliwego kodu na komputerze da się łatwo rozpoznać.

Robak o nazwie SillyFD-AA wyszukuje podłączone do komputera urządzenia USB takie jak przenośne dyski, karty pamięci oraz klucze USB. Na urządzeniach tych zapisywany jest plik autorun.inf, dzięki któremu szkodnik może zarażać kolejne maszyny z systemem Windows, do których jest podłączany.

Obecność SillyFD-AA można łatwo rozpoznać i dlatego wydaje się, iż działanie na szkodę użytkownika nie było głównym celem jego twórców. Jeśli mamy robaka na komputerze to pasek tytułu okna w przeglądarce Internet Explorer zawiera frazę:

 Hacked by 1BYTE

Eksperci firmy Sophos uważają, że podobnych robaków będzie w przyszłości więcej, bo urządzenia USB są coraz tańsze i coraz bardziej powszechne. Ponadto nie wszyscy użytkownicy mają w zwyczaju skanowanie dysków USB programem antywirusowym, a powinno to być rutynową czynnością, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nieznanym nam urządzeniem USB.

Zalecane jest także wyłączenie funkcji autorun w systemie Windows.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-293.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę