Google bardziej uniwersalniedodał Admin
2007-05-18 13:41:55
Newsy ze świata programówLider rynku internetowych wyszukiwarek pracuje stale nad ulepszaniem swojego narzędzia. Najnowszym usprawnieniem ma być prezentacja na głównej stronie, wśród wyników oferowanych przez system na zadane zapytanie, także materiałów wideo, fotografii, książek oraz innych treści, wcześniej prezentowanych w oddzielnych kategoriach.

Yahoo! wspomina tu o pewnym przykładzie, na zapytanie "I have a dream", które prócz typowych linków do stron wyszukanych przez Google, wyświetla na głównej odnośnik do powiązanych nagrań wideo przedstawiających słynne wystąpienie Martina Luthera Kinga z 1963 roku. Serwis ma prezentować nagrania filmowe z własnych zbiorów, w tym z popularnego serwisu YouTube, ale i pochodzące od dostawców zewnętrznych (wtedy wyszukiwarka pokaże w wynikach miniaturkę prowadzącą na stronę z filmem). W wynikach wyszukiwania częściej mają pokazywać się też fotografie oraz informacje z skanowanych przez Google książek. Prócz nich zobaczyć będzie można też częściej aktualności oraz informacje lokalne odnoszące się do zadanego zapytania.

Innym z usprawnień wyszukiwarki jest delikatne przeorganizowanie strony wyszukiwarki i dodanie w pobliżu okienka, w które zwykle wprowadza się zapytania, przycisku prowadzącego do usługi pocztowej Google. To ułatwienie w dostępie do poczty, ale i wabik na jej nowych użytkowników.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-306.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę